Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1366046860

Czy z biletem na klasę 2 mogę podróżować w wagonie klasy 1?

Czasami zdarza się, że na wagonach klasy 1 widnieje informacja, że wagon ten posiada miejsca klasy 2. Wówczas można zająć miejsce w takim, tzw. „zdeklasowanym” wagonie bez dodatkowych opłat.

PKP Intercity – przejście do wagonu wyższej klasy wymaga uiszczenia dopłaty (różnicy w cenie biletów). W tym celu należy zgłosić się do obsługi pociągu, która wyliczy dopłatę do biletu w klasie pierwszej.

Obowiązek zgłoszenia się do obsługi pociągu nie obowiązuje w przypadku podróży pociągiem EIC.

Jeśli w pociągu znajduje się nadkomplet podróżnych i ludzie stoją na korytarzach i w przedsionkach, za zgodą konduktora można zająć miejsca stojące w korytarzu wagonu klasy 1. Aby zająć miejsce siedzące w wagonie wyższej klasy - należy uiścić dopłatę do posiadanego biletu.

Przewozy Regionalne – w swojej ofercie na pociągi REGIO i interREGIO nie posiadają możliwości zakupu biletów na wagon klasy 1. Jesli w składzie znajduje się taki wagon podróżny z biletem klasy 2 może w nim zając miejsce. Takie wagony powinny być odpowiednio oznaczone - np poprzez naklejenie na drzwi kartki z informacją, że w wagonie znajdują się miejsca klasy 2.

W pociągach REGIOekspres są dostępne miejsca 1 klasy. Zmiana klasy na wyższą wiąże się z uiszczeniem dopłaty (różnicy w cenie biletów).

faq/1366046860.txt · ostatnio zmienione: 24.07.2013 r. przez Bartosz Dziwak