Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1366047001

Gdzie i czy w ogóle mogę sprawdzić punktualność pociągu?

Opóźnienia pociągów podawane są na tablicach elektronicznych, pragotronach na dworcach kolejowych, dla osób posiadających dostęp do Internetu uruchomiono portal Infopasażer, gdzie można sprawdzić opóźnienie i przewidywany czas dojazdu pociągów do wskazanej stacji/przystanku.

Infopasażer

Pod adresem http://infopasazer.intercity.pl można podejrzeć informację szczegółową o wybranym pociągu (w oparciu o jego relację lub numer). Kliknięcie w numer pociągu (przykładowo: „84100”) spowoduje że wyświetli się cała trasa pociągu z zaznaczonymi opóźnieniami na trasie (już zaistniałymi oraz prognozowanymi).

Dla osób, które korzystają z telefonów z Internetem istnieje także aplikacja mobilna przystosowana do systemu operacyjnego Android.

W chwili obecnej system nie pokazuje już wszystkich pociągów dla danego przystanku osobowego, lecz tylko te, które znajdują się już w trasie. Odjazdy pociągów ze stacji początkowych wprowadzane są na około 20 - 30 minut przed planowanym odjazdem. Taka sytuacja powoduje, że pasażer będzie na bieżąco monitorował swój pociąg i nie pomyli go z żadnym innym.

Mapa PKP PLK

Zarządca Infrastruktury uruchomił interaktywną mapę z aktualnym położeniem pociągów. Link do mapy

Można także skorzystać z zamieszczanych na stronie Komunikatów

iSMS

Istnieje także druga platforma informująca o opóźnieniach. Jest nią iSMS (http://www.isms.pl). Informacje są przekazywane w formie wiadomości SMS, do wszystkich osób zainteresowanych bezpłatnym otrzymywaniem bieżących informacji dotyczących o komunikacji kolejowej czy autobusowej.

Z systemu iSMS korzystają przewoźnicy samorządowi:

Niektóre pociągi Przewozów Regionalnych wyposażone są w nadajniki GPS i dla nich przewoźnik stworzył stronę, gdzie można sprawdzić, jak bardzo opóźniony jest pociąg. Informacje dostępne na stronie: http://www.kursowania.przewozyregionalne.pl

Gdy oba powyższe źródła nie udzielą odpowiedzi na to, ile nasz pociąg jest opóźniony można połączyć się z Infolinią.

Zobacz także:

faq/1366047001.txt · ostatnio zmienione: 12.06.2015 r. przez Łukasz Piotrowski