Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1366048560

Czy mogę wybrać miejsce w pociągu z rezerwacją?

Podczas zakupu biletu w kasie na pociągi spółki PKP Intercity można wskazać preferowane miejsca (okno, korytarz, środek), a także rodzaj wagonu (z przedziałami, bezprzedziałowy). Nie ma możliwości określania, czy dane miejsce znajduje się przodem do kierunku jazdy. Można podać numer wagonu z poglądowych zestawień znajdujących się na stronie przewoźnika. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca obok miejsca już zajętego. Wówczas należy podać numer wagonu i miejsca zarezerwowanego na przykład przez znajomego.

Jeśli zdecydujemy się kupić bilet z dopłatą do klasy 1 w pociągu konduktor lub kierownik pociągu wskaże nam miejsce w wolnym przedziale. Jeśli natomiast nie będzie wolnych miejsc (zarówno w klasie 1 jak i klasie 2), podróżny otrzymuje bilet z adnotacją Brak gwarancji miejsca siedzącego

Podczas zakupu przez Internet można wskazać preferowane miejsca (okno, korytarz, środek) oraz podać numer wagonu i miejsca. Nie ma możliwości określania, czy dane miejsce znajduje się przodem do kierunku jazdy. Podobnie jak w przypadku zakupu biletu w kasie biletowej istnieje możliwość rezerwacji obok miejsca już zajętego.

faq/1366048560.txt · ostatnio zmienione: 27.12.2013 r. przez Łukasz Piotrowski