Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1367263918

Czy w każdym pociągu mogę podróżować z rowerem?

W pociągach spółki PKP Intercity, które w rozkładzie są oznaczone piktogramem roweru, znajduje się specjalny wagon lub przedział dedykowany do przewozu rowerów.

Część pociągów jest oznaczona symbolem roweru wpisanym w okrąg. W takich pociągach przewóz roweru jest dozwolony, ale nie ma w nich specjalnie wydzielonego miejsca. Należy przewozić je w przedsionku na początku lub na końcu wagonu. Łączna liczba rowerów przewożonych w ten sposób nie może przekraczać 4.

Przydatne: od 19 marca 2013 r. przewóz roweru możliwy jest także dla osób, które posiadają „Bilet weekendowy” oraz „Bilet podróżnika”.

W pociągach Przewozów Regionalnych obsługiwanych jednostkami elektrycznymi przewóz rowerów jest możliwy w przedziale oznaczonym jako przedział dla podróżnych z większym bagażem ręcznym (zwykle na początku lub końcu pociągu).

Na pociągi Przewozów Regionalnych można zakupić bilet sieciowy miesięczny na przewóz roweru pod opieką podróżnego w korzystnej cenie 60 zł. Od 1 czerwca 2013 roku analogiczną ofertę wprowadziły Koleje Wielkopolskie.

W każdym przypadku rower jest przewożony „pod nadzorem podróżnego”, więc jeśli zamierzamy spać lub nie mamy miejsca tuż przy rowerze - warto go zabezpieczyć solidnym zapięciem typu u-lock.

Podróżując z rowerem, należy uważać na tymczasową „autobusową komunikację zastępczą” - obowiązuje w niej zakaz przewozu rowerów.

faq/1367263918.txt · ostatnio zmienione: 14.07.2013 r. przez Paweł Simonow