Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1371292435

Czy jest możliwa podróż pociągami, autobusami i tramwajami na jednym bilecie?

Tak, istnieje taka możliwość, jednak obecnie w kilku polskich miastach.


W Bydgoszczy i Toruniu pasażer, który zakupi bilet aglomeracyjny zgodnie z ofertą BiT-City na pociąg osobowy pomiędzy tymi miastami może podróżować komunikacją miejską w tych miastach według zasad, które znajdziemy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy


W Poznaniu należy w kasach Kolei Wielkopolskich lub Przewozów Regionalnych poprosić o bilet o nazwie „Bus Tramwaj Kolej”. Na jego podstawie można podróżować we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej uruchamianych przez ZTM Poznań oraz pociągami regio spółki Przewozy Regionalne i osobowymi spółki Koleje Wielkopolskie. Bilet można zakupić w wielu kombinacjach zależnie od strefy jego obowiązywania.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:Bus, tramwaj, kolej - jeden bilet


W Toruniu i Włocławku pasażer, który zakupi bilet jednorazowy według taryfy specjalnej Regionalny bilet WiT na pociąg REGIO spółki Przewozy Regionalne może skorzystać z komunikacji miejskiej na terenie Torunia lub Włocławka w zależności od tego, w jakiej relacji zakupił bilet. Można skorzystać także z oferty miesięcznej Regionalny bilet odcinkowy miesięczny WiT. Szczegóły oferty, opłaty oraz informacje o uprawnionych osobach znajdują się na stronie Przewozów Regionalnych


W Warszawie oferta „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” pozwala posiadaczom biletów 24-godzinnych, 3-, 30- oraz 90-dniowych ZTM Warszawa podróżować pociągami Kolei Mazowieckich oraz WKD (a także, oczywiście, SKM Warszawa i wszystkimi innymi pojazdami ZTM).

Na tych samych zasadach pociągami mogą podróżować również posiadacze rocznego "Biletu Seniora" z oferty ZTM Warszawa oraz wszystkie osoby posiadające uprawnienia do bezpłatnych przejazdów warszawską komunikacją miejską.

Dalsze informacje – na stronie ZTM Warszawa


We Wrocławiu osoby posiadające bilet zakodowany na karcie UrbanCard lub tradycyjne papierowe bilety (co najmniej dobowe - w pociągach nie są honorowane bilety jednorazowe ani minutowe) mogą podróżować pociągami spółki Przewozy Regionalne oraz spółki Koleje Dolnośląskie w obrębie miasta, czyli pomiędzy wszystkimi stacjami, które w nazwie posiadają słowo „Wrocław”.

Bilet papierowy musi być wcześniej skasowany w pojeździe komunikacji miejskiej. Jeśli nie zostanie skasowany - jest uznawany za nieważny.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: Pociągiem, tramwajem, autobusem na jednym bilecie


W Łodzi od 1 września 2013 roku wprowadzony został Wspólny Bilet Aglomeracyjny. Wydawany jest on w formie papierowej i można go zakupić w kasach Przewozów Regionalnych. Upoważnia do podróży autobusami, tramwajami i pociągami REGIO na terenie województwa łódzkiego Więcej informacji w tym podział na strefy i ceny znajduje się na stronie: Jeden bilet, a tyle możliwości!

faq/1371292435.txt · ostatnio zmienione: 26.11.2013 r. przez Łukasz Piotrowski