Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1373852725

Gdzie można dobrze zjeść w trakcie podróży?

Rosnącą popularnością cieszą się usługi barowe i restauracyjne w specjalnie przeznaczonych do tego wagonach. Można spotkać je w niektórych pociągach (zasadniczo pociągi dzienne). W rozkładzie jazdy pociągi prowadzące takie wagony są oznaczone specjalnymi piktogramami.

Wagony gastronomiczne występują w pociągach EIC, TLK oraz interREGIO. Czasami dostępny jest tylko wózek z gotowymi przekąskami i napojami. W niektórych pociągach można zamówić danie z dostawą do przedziału.

Ceny posiłków w wagonach gastronomicznych mogą być nieco wyższe niż w lokalach stacjonarnych, ale ich jakość i dostępność w czasie podróży jest ceniona przez pasażerów.

W niektórych wagonach WARSu można również zakupić piwo - należy pamiętać, że jego spożywanie dopuszczalne jest wyłącznie w tym samym wagonie.

Oprócz oferty wagonów restauracyjnych i barowych, na dworcach lub w ich pobliżu istnieją punkty gastronomiczne oferujące często smaczne i niedrogie dania.

Niektóre z nich obrosły legendą, albo mają liczne grono swoich wiernych fanów, jak np. rzeszowskie zapiekanki, albo nieodżałowany wrocławski „Regio Smak”. Nie stworzono, póki co, ogólnopolskiej mapy polecanych miejsc, ale warto przejrzeć wątki gastronomiczne na forach ForumKolejowe.pl oraz INFOkolej

UWAGA: warto sprawdzić datę wpisu. Niektóre z polecanych punktów już niestety zniknęły :-(

W niektórych pociągach spółki Koleje Śląskie dostępne są automaty z przekąskami i napojami. [ więcej informacji >> ]

Zobacz także:

faq/1373852725.txt · ostatnio zmienione: 21.05.2014 r. przez Paweł D.