Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:1397772094

Ile kosztuje bilet kredytowy?

Obecnie nie istnieje rozwiązanie o nazwie "bilet kredytowy".

Potocznie taką nazwą określa się dokument „Wezwanie do zapłaty”. Wezwanie jest wystawiane podróżnym, którzy odbywają przejazd bez ważnego biletu (i nie chcą lub nie mogą wnieść opłaty na miejscu). Wystawia się je na kwotę będącą sumą:

  • ceny za przejazd jednorazowy w określonej relacji (z uwzględnieniem przysługujących danej osobie zniżek - jeżeli okaże ona dokumenty uprawniające do korzystania z nich)
  • opłaty dodatkowej za przejazd bez ważnego biletu (w skrócie można powiedzieć, że jest to „kara”).

Opłata dodatkowa w pociągach różnych przewoźników ma różne wartości. Jej wysokość jest obniżona, jeżeli opłata zostanie wniesiona w terminie do 7 dni od chwili wystawienia Wezwania.

Ważnym aspektem jest fakt, że w pociągach EIP „Pendolino” spółki PKP Intercity przejazd odbywa się tylko na podstawie ważnego biletu na przejazd. Nie ma możliwości zakupu biletu na pokładzie pociągu. W czasie kontroli pasażer nieposiadający ważnego biletu na przejazd otrzymuje „Wezwanie do zapłaty” z kwotą 650 złotych. W przypadku uregulowania opłaty na pokładzie pociągu opłata zostanie obniżona. Szczegóły zmian znajdziecie na stronie przewoźnika.

Przykładowe wysokości opłaty dodatkowej:

nazwa przewoźnika wysokość uiszczona do 7 dni
PKP Intercity 650 zł 162,50 zł
Przewozy Regionalne 200 zł 100 zł
Koleje Wielkopolskie 200 zł 100 zł
Koleje Śląskie 190 zł 76 zł

Zobacz także:

faq/1397772094.txt · ostatnio zmienione: 12.06.2015 r. przez Łukasz Piotrowski